Ülo Toomsalu • 25. aprill 2002 kell 6:13

PM: Lähis-Ida kriis suurendab Tallinna tulevate laevade arvu

Tallinna külastavate ristluslaevade arv on taas suurenemas, milles oma osa on ka Lähis-Ida kriisil.

Tallinna Sadamat külastab tänavu 163 ristluslaeva kokku ligi 140 000 reisijaga, mis on 12 laeva võrra vähem kui eelmisel aastal. Hoolimata tagasilöögist võrreldes eelmise aasta külastuste arvuga on olukord ristlusäris poole aastaga oluliselt paranenud ning järgmisel aastal ootab sadam, et Tallinna külastab juba 180 000 ristlusreisijat, kirjutab Postimees.

?Seoses terrorirünnakutega USAs loobus 54 laeva varem tänavuseks plaanitud Tallinna külastusest ning üks laevafirma läks pankrotti,? rääkis Tallinna Sadama turundusdirektor Erik Sakkov.

?Halvem aeg on siiski möödas ning meid külastavate laevade arv on taas suurenema hakanud. Meile on hästi mõjunud ka kriis Lähis-Idas, mis sundis operaatoreid laevu Vahemerelt ära tooma, samas on aga meie üks suur klient Renessaince pankrotti läinud.?

Eilses Kauppalehtis kurtis Soome turismi edendamiskeskuse juhataja Jakko Laitinen, et tänavu on ristlusreisijate lemmiksihtkohaks Tallinn, mis võtab Helsingilt ära hulgaliselt ristluslaevadel seilavaid rikkaid turiste.

Tema sõnul väheneb Helsingit külastavate ristluslaevade arv mulluselt 130-lt tänavu vaid 80-le. Laitineni sõnul on selle põhjuseks osaliselt ka Helsingi kallid sadamamaksud.

Sakkov loodab, et Tallinn on tõesti suutnud ristlusturistides rohkem huvi äratada kui naabersadam Helsingi. ?Kui reisija käib Peterburis ära, on ta rahul, Helsingist tulles on ta nõutu, aga Tallinna kohta ütleb, et see on reisi suurim üllatus ja ilusaim linn,? märkis Sakkov. ?Meiega on rahul nii reisijad kui ka kaptenid.?

Hetkel kuum