Ülo Toomsalu • 26. aprill 2002 kell 6:13

EPL: USA kaitseminister külastab juunis Eestit

USA kaitseminister Donald H. Rumsfeld osaleb suure tõenäosusega juunis Tallinnas Põhja- ja Baltimaade kaitseministrite kohtumisel.

?Meil ei ole praegu võimalik seda informatsiooni kinnitada,? ütles USA saatkonna pressiesindaja Evelin Kokkota, kelle sõnul pole USA kaitseministeeriumist ministri visiidi kohta veel kinnitust tulnud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti kaitseministeerium valmistab pressiesindaja Madis Mikko sõnul praegu 8. juuni kaitseministrite kohtumist ette ning kooskõlastab päevakorda.

?Ootame sellele kohtumisele kõiki kaitseministreid, kaasa arvatud USA kaitseministrit. Mõistame, et kõigi valitsuste ministritel on väga tihe töögraafik, kuid ootame parimat tulemust,? ütles Mikko.

Ta ei välistanud, et pärast kohtumist teevad ministrid ka ühise kaitsepoliitilise pöördumise.

Mikko sõnul on 5+3+1 kohtumine oluline USA kaasamiseks piirkonna julgeolekupoliitilisse diskussiooni. ?Kuid loomulikult ei ole siin tegu NATO aseainega või eraldi regionaalse julgeolekuseltsiga,? kinnitas Mikko. ?Iga-aastaseid foorumeid korraldatakse eelkõige selleks, et diskuteerida julgeolekupoliitiliste küsimuste üle ning saada otseinformatsiooni regiooni kaitsepoliitilistest suundumustest.?

Hetkel kuum