10. mai 2002 kell 7:35

USA börs kainenes kolmapäevasest rallist

Pärast kolmapäeval võrkuseadmete tootja Cicso majandustulemustest tekitatud rallit toimus eile USA aktsiaturgude kerge kainenemine.

Investorid võtsid kasumit, kaotades kolmandiku kolmapäevasest aktsiahindade tõusust. Kauplemisaktiivsus oli madal.

Tehnoloogiaktsiatega koormatud Nasdaqi <GR#US.IXIC> indeks kukkus 2,7%, tasemeni 1650,49 punkti. Kvaliteetaktsiate indeks Dow Jones <GR#US.DJI> vajus 1,03%, tasemeni 10037,42 punktini.

Kolmapäevane ralli tuli turule pärast piki depressiooninädalaid, milleks olid andnud põhjust nii ettevõtete küsitavad raamatupidamisstrateegiad kui ka suutmatus oma kasumeid investoritele meelepärases tempos kasvatada.

Eile aitas turgudel kainenda Israel, kes andis pärast teisipäevast Palestiina suitsiidirünnakut rohelise tule oma militaarjõududele.

Lisaks sellele tekitas investorites pettumust juhtiv jaekaubandusettevõte Wal-Mart Stores Inc. <GR#US.WMT> oma kesiste aprillikuu müüginumbritega. Müük kasvas võrreldes möödunud aasta aprilliga 3,3%, mida oli vähem kui turul oodati.

Dunvegan Associates investeerimisstrateegi A.C. Moore sõnul tekitab selline suur ralli alati turul kartusi ja küsimusi. Arvatakse, et turg jätkab lähitulevikus tugevat kõikumist.

Hetkel kuum