Viktoria Korpan • 15. mai 2002 kell 14:57

BSA infoliinile üle 300 helistaja

Märtsist maini kestnud BSA Eesti kampaania jooksul on tasuta infoliini numbril 0 800 8080 helistatud üle 300 korra, teatas BSA.

Valdav osa kõnesid on seotud sooviga saada infot tarkvara installeerimisest ja kasutamisest tulenevate riskide kohta, kuid on esinenud ka vihjeid teadlikult ebaseadusliku tarkvara kasutamise osas.

?Kampaania õnnestus - on selgelt näha, et vajadus oma tarkvara korda saada ja äri seaduslikult ajada on jõudmas ka väikeettevõtjate teadvusse, kellele see kampaania peamiselt oligi suunatud, 'ütles BSA Eesti komitee tegevjuht Ahti Leppik.

Ta lisas, et see teeb ainult rõõmu ja kuna huvi info vastu oli suur, jääb infoliin toimima ka edaspidi, praeguse seisuga vähemalt aasta lõpuni.

?Vihjeid ebaseadusliku tarkvara kohta on tulnud lisaks telefonile ka maili teel, osa nendest oleme juba andnud politseile uurimiseks, osaga tegeleme esialgu ise, et asja lähemalt täpsustada,' rääkis Leppik

BSA Eesti kampaania käigus avatud tasuta infoliinile võivad helistada kõik, kes soovivad abistavat informatsiooni oma firma tarkvara legaalsusega seotud küsimustes või kes soovivad teavitada tarkvarapiraatlusest.

Kampaania esimese kahe kuu jooksul saadeti tuhandetele väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele otsepostituskiri ning infoliini tutvustamiseks kasutati reklaame trükimeedias.

Jagati palju informatsiooni selle kohta, kuidas saada ülevaade ettevõtte arvutites olevast tarkvarast ja olemasolevatest litsentsidest. Samuti on tutvustatud võimalust sõlmida kokkulepeid erinevate tootjatega vajaminevate tarkvaralitsentside soetamiseks teatud ajaperioodi jooksul.

Üldise tarkvaraalase teadlikkuse suurendamiseks kavatseb BSA sarnaselt teiste maade kogemusele Eestis alustada ka legaalset tarkvara kasutavate firmade avalikku tunnustamist, võimaldades igal firmal deklareerida, et tema käsutuses on vaid seaduslik tarkvara.

BSA Eesti Komitee on mittetulundusühing, mis tegutseb alates 1996. aastast ja mille eesmärgiks on vähendada tarkvarapiraatlust Eestis ning propageerida legaalset tarkvara.

Hetkel kuum