Ülo Toomsalu • 17. mai 2002 kell 6:33

Pärnu PM: Tartu firma alustas Via Baltica asfalteerimist

Tartu firma TREF paigaldas Uulus mobiilse asfalditehase ja alustas Võiste suunas rekonstrueeritava Via Baltica Pärnu-Ikla teelõigu asfaltimist.

Asfaldilaotur koos segu kohale vedavate kahekümnetonniste SISUdega jõuab päevas paigaldada üle tuhande tonni asfalti, kirjutab Pärnu Postimees.

See tähendab ühel liiklussuunal vähemalt kilomeetrit või isegi poolteist kilomeetrit teekatet päevas ning seetõttu liigub töötsoon jõudsalt Võiste poole.

Et liiklus on töötsoonis võimalik vaid ühesuunalisena, lasevad reguleerijad autosid läbi kordamööda Pärnu või Riia suunas.

Maanteeameti ISPA programmi juht Urmas Konsap ütles, et teetöödega katsutakse teha liiklejaile võimalikult vähe ebamugavusi, kuid asfaltimise ajal on ühe sõidusuuna sulgemine paratamatu.

Asfalteeritakse aga lühikeste lõikude kaupa, ehkki lõikude pikkuse määrab majanduslik kaalutluski, mis arvestab asfaldilaoturi päevase tootlusega, et töö tempot mitte alandada.

Ehkki uue tee lõpliku valmimise tähtaeg on septembrikuus, loodetakse kogu Pärnu-Ikla lõigu teekate paigaldada augustis ning septembrisse jäävad tee markeerimine ja muud viimistlustööd.

Hetkel kuum