Peeter Stamberg • 21. mai 2002 kell 13:39

Börsiülevaade: Hansapanga hind viiendat päeva paigal

Tallinna Börsil tuli täna enamus käibest Hansapanga aktsiate müügist, suurima langeja au sai endale Eesti Telekomi aktsia.

Hansapanga aktsia hind lõpetas täna taas 219,05 kroonil, mis tähendas seda, et viimased viis börsipäeva ei ole sulgemishind muutunud.

Eelmistest päevadest erines aga tänane selle poolest, et ostuhind ei püsinud enam kindlalt 219,05 kroonil (14 eurol) vaid oli päeva sees nii üleval kui ka allpool juba maagiliseks muutunud väärtust.

Päeva lõpuks jäi ostuhinnaks 219,21 ja müügihinnaks 219,37 krooni. Käivet tuli HP aktsiast 9,33 mln krooni eest ja tehinguid tehti kokku 19.

Tehingute arvult ületas HP aktsiat täna Eesti Telekomi aktsia, mis langes 40 tehingu käigus 2,42% võrra 81,99 kroonile.

Eesti Telekomi aktsia oli täna suurim langeja Tallinna Börsil. Kohaliku telekommunikatsioonihiiglase aktsia käive oli 3,8 mln krooni, mis on tunduvalt enam kui varasematel kauplemispäevadel.

Üle miljoni kroonise käibe andis ka eile nelja viimase aasta kõrgeima tasemeni jõudnud turvavööde tootja Norma aktsia, mis langes eilsega võrreldes 0,86% võrra.

Kummaline oli täna esimene tehing Norma aktsiaga, kus kokkulepitud tehingus vahetas omaniku 140 aktsiat hinnaga 69,00 krooni tükk, mis tähendas seda, et aktsia hind kukkus võrreldes eilse sulgemishinnaga kohe 5,6% võrra. Järgmistes 22 tehingus olid hinnad eilse sulgemishinna läheduses.

Üks tehing tehti ka Sampo Panga aktsiaga. Teatavasti teatas pank möödunud nädalal, et nende suuromanik Sampo plc soovib osta ära kõik väikeaktsionäridele kuuluvad aktsiad hinnaga 15,67 krooni aktsia kohta. Tänane tehing sooritati pakkumishinnast 0,81 krooni ehk 5,2% võrra madalamalt.

Täna hommikul avaldas oma majandustulemused Soome Sampo. Tallinna börsil noteeritud Sampo Pank oma esimese kvartali tulemusi tänase börsipäeva jooksul ei avaldanud.

Lisanimekirjas tehti täna vaid üksikuid tehinguid ja käibed olid väikesed.

Täna tuli börsile ka Estiko arvamus suuraktsionäri Rondami pakkumise kohta. Suuromanikust ja ülevõtmispakkumisest sõltumatud Estiko nõukogu liikmed peavad väikeaktsionäridele tehtavat pakkumist heaks ja nende arvates on ülevõtmispakkumise mõju Estiko huvidele positiivne.

Estiko aktsiaga tehti täna üks tehing, kus omaniku vahetas 400 aktsiat, mille hind oli 8,14 krooni ehk 0,36 krooni alla suuromaniku poolt pakutava hinna.

Hetkel kuum