Ülo Toomsalu • 24. mai 2002 kell 6:21

PM: Tallinn jättis taksofirmad lisakasumita

Mitmed taksofirmad ei saa Tallinna linnaametnike vastuseisu tõttu Eurovisiooni lauluvõistluse külastajatelt lisaraha võtta.

Küll aga teevad seda suhteliselt karistamatult üksiküritajatest patenditaksod, kelle üle kontroll sama hästi kui puudub, kirjutab Postimees.

Linnavalitsuse taksokomisjoni vastuseisu tõttu oli Linnatakso eile sunnitud lõpetama oma kampaania, mille käigus kehtestati kesklinna ja Saku Suurhalli vahet sõitjatele ühtne 120kroonine taks.

Taksokomisjoni esimees Feliks Undusk ütles, et Linnatakso käitumine oli vastuolus taksoeeskirjade ning ühistranspordi seadusega. ?Oleksid nad sellise hinna õigel ajal taksomeetrisse sisse viinud või taotlenud sellele liinile liiniluba, oleks kõik korras olnud,? nentis Undusk. ?Praegu oli see aga ilmselge seaduserikkumine.?

Pärast proteste lõpetasid Linnatakso juhid 120 krooni küsimise, firma juhataja Guido Mandre aga tunnistas, et eritariif kehtestati kiirustades ning selle tõttu sattus firma eeskirjadega vastuollu.

Taksojuhid, kes küsivad Tallinna saabunud väliskülalistelt sõidu eest tavapärasest hinnast oluliselt rohkem, riskivad rahatrahvi ja tegevusloast ilmajäämisega.

Unduski sõnul on taksokomisjonile laekunud näiteks kaebusi, et kesklinnast Saku Suurhalli juurde sõitmise eest küsiti inimeselt üle paarisaja krooni, kuigi tegelik hind jääb 75 krooni kanti. Konkreetsed firmad jättis Undusk siiski nimetamata.

Hetkel kuum