Ülo Toomsalu • 27. mai 2002 kell 6:01

EPL: Lauluvõistluse külalised kulutasid nädalaga 75 miljonit

Eurovisiooni raames võis Eesti nädalaga otsest tulu teenida 75 miljonit krooni, kuna iga riiki külastanu kulutas keskmiselt 16 000 krooni.

?Võime eeldada, et Eurovisiooni külalistel kulus nädala jooksul 16 000-17 000 krooni,? ütles EAS Turismiagentuuri uuringute projektijuht Piret Kallas Eesti Päevalehele.

Keskmiselt kulutab turist Eestis reisi jooksul 3500 krooni.

?Nende inimeste kulutuste struktuur oli hoopis teistsugune, kes olid siin nädala jagu seoses mastaapse lauluvõistlusega,? lausus Kallas. ?Öö hotellis maksab keskmiselt 1800 krooni, söök nädala jooksul 2500 krooni, lisaks osteti paari tuhande krooni eest kaasa meeneid ja asju. Samuti liituvad kulutustele transport ja meelelahutus.?

Turismiagentuur ei kavatse ürituse majandusanalüüsi teha, kuna info on killustunud institutsioonide vahel ja keegi ei pea seda enda pärusmaaks.

Eurovisiooni lauluvõistluse ajal viibis Tallinnas ligikaudu 900 välisajakirjanikku, 850 delegatsiooni liiget ja 3000 välismaalt Eurovisiooni lauluvõistlusele lõppkontserdi pileti ostnut.

?Inimesi ei tulnud siia tavapärasemast rohkem, kuna hotellide mahutavus on konstantne,? ütles Kallas. ?Seetõttu ei tulnud sealt tõenäoliselt otsest lisatulu. Hotellide keskmine täitumus on 86 protsenti ja sellest oluliselt kõrgemale ei saa minna.?

Eri hinnanguil võiks Eurovisiooni lauluvõistlus Eestile toota kogutulust 20 protsenti kohe ning ülejäänu tuleks pikema aja jooksul.

Hetkel kuum