Andres Reimer • 28. mai 2002 kell 10:27

Vitsur: Vähi äri-idee vajab välisekspertiisi

Tiit Vähi taotlus riigi investeeringuks Sillamäe sadamasse vajab väljastpoolt tellitud ekspertiisi, ütles majandusministri nõunik Heido Vitsur.

Tegemist on väga suure ja keerulise projektiga, mis vajab sõltumatu eksperdi hinnangut, ütles eelmisel nädalal minister Liina Tõnissonilt Silmet Groupi juhi Tiit Vähi investeerimisettepaneku saanud Vitsur.

?Vähi on selle projektiga tegelenud viis aastat ning temale on asi selge,? rääkis Vitsur. ?Kuid meie ei saa nii suurt investeeringut viie päevaga ära otsustada.?

Ekspertiis tuleb tellida väljastpoolt, sest ministeerium pole oma jõududega võimeline sadade miljonite kroonide suuruse investeeringu üle otsustama, lausus Vitsur.

Ta nimetas ideed riigi investeeringuks Sillamäe sadamasse regionaalpoliitiliselt tugevaks, kuid väga keeruliseks. mis sõltub ühtaegu nii Venemaa majanduse arengust kui ka Eesti Raudtee investeeringutest.

?Riik tavaliselt ei osale läbi eelarve sellistes projektides, kuid riigi äriühingud nagu näiteks Tallinna Sadam ja Eesti Energia saavad seda teha,? lisas Vitsur.

Tänane ÄP kirjutab kaksikliidu ettevalmistatavast paarisaja mln kroonisest rahasüstist, mida riik kavatseb teha Sillamäe sadamasse. Mitmed transiidiärimehed, aga ka opositsioonipoliitikud peavad seda kava valeks, sest riik võtab nii osa äririski enda kanda.

Hetkel kuum