Inno Tähismaa • 30. mai 2002 kell 13:17

KPNQwest Estonia jätkab klientide teenindamist

Vaatamata emafirma majandusraskustele jätkab telekomifirma KPNQwest Estonia klientide teenindamist.

?Esialgu jätkame nagu seni,? iseloomustas KPNQwest Estonia juht Neeme Takis ettevõtte tegevust.

Takise sõnul on emafirma KPNQwest NV pankrot üha vähetõenäolisem. Kui see peakski juhtuma, antakse uuele omanikule üle toimiv võrk koos klientidega.

Takis ei osanud öelda, millal on oodata positiivseid sõnumeid. ?Õhtu on targem kui praegu,? ütles ta. ?Ei taha midagi lubada,? lisas ta.

Takis ütles Eestis müüb KPNQwest teenust hulgiostjatele nagu Microlink. Eestis ühendab KPNQwest Tallinna, Tartut ja Pärnut välisvõrkudega. Lisaks on ühendus Riia ja Vilniusega, rahvusvaheline ühendus kulgeb läbi Soome.

KPNQwesti eelis on Takise sõnul see, et tal on tugev rahvusvaheline ühendus ja ühelt teenusepakkujalt saab side kõigi riikidega. KPNQwest võrgus on 17 Euroopa riiki pluss mõned Aasia riigid ja USA.

KPNQwest Estonia möödunud aasta käive oli 37,4 miljonit krooni. Ettevõtte kahjumi suurust ei soovinud Takis nimetada. Tema sõnul oli kahjum raamatupidamislik, kuna see sõltus emafirma esitatud arvetest võrguteenuste eest.

Emafirma KPNQwest NV asukohaga Hollandis on pankrotiseisus, kuna ettevõttele laenu andnud pangad ei usaldanud enam firmat, blokeerisid firma arved ja nõudsid lisaraha toomist ettevõttesse.

KPNQuest arenes välja Euroopa internetiteenuste võrgust EUnet, mille ostis üles USA telekomifirma Qwest. Ühtlasi liideti firmaga Hollandi telekomifirma KPN sidekaablid.

Hetkel kuum