Ülo Toomsalu • 31. mai 2002 kell 6:25

PM: Massaazhikoolitaja kadus koos õpilaste rahaga

Kahepäevast masseerimiskursust lubanud koolitajad ei ilmunud kokkulepitud ajaks kohale ning kadusid hoopis ettemaksuks saadud rahaga.

Üks pettasaanutest, Kuressaares eraisikust ettevõtjana töötav Katrin (34), on tagantjärele korduvalt üritanud lõõgastava massaa?i kursust lubanud OÜ Caleido juhtidega ühendust saada, kuid asjatult, kirjutab Postimees.

Katrin luges firma Tartu telefoninumbril vastanud automaatvastajasse hiljuti isegi oma nime ja pangakonto numbri, et Caleido maksaks talle tagasi 1500 krooni. Nii palju küsis koolitaja 17.-18. maini Kuressaares ühes pansionaadis toimuma pidanud kursuse eest.

?Ma ei tea, palju meie kursusel kokku pidi inimesi osalema, kuid jutukas sekretär, kellega enne kursust rääkisin, ütles, et veel nelja eest on raha maksnud mingi Saaremaa firma,? meenutas Katrin. Ta ise oli rahaülekande kiiruga ära teinud 25. aprillil pärast seda, kui sekretär ütles, et kohti hakkab nappima.

15. mail tuli aga Katrini koju postkasti teade, mille öeldi, et kursus on hoopis edasi lükatud, sest gruppi ei saadud kokku. Rohkem selgitusi naine ei saanud, kuigi proovis hiljem tulutult helistada ka Caleido juhi Ülli Adamsoni mobiiltelefonile.

Täpselt sama kordus 24. mail Haapsalus.

Erinevalt Kuressaarest sammusid kaks vihast Haapsalu naist kohe samal päeval politseisse ja kirjutasid avalduse, et neid on petetud. Koolitusfirma juhi Adamsoniga ühenduse saanud Läänemaa politseiuurija on ta tänaseks Haapsalusse vestlusele kutsunud.

Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja Mari-Ann Allpere sõnul oli koolitusfirma omanik lubanud, et maksab 3. juuniks inimestele raha tagasi. ?Siis selgub, kas algatame kriminaalmenetluse või mitte,? lisas ta.

OÜ Caleido massaa?ikursuste kevadsuvine kalender näitab, et täna peaks Kuressaare ja Haapsalu inimestele lubatud lõõgastava massaa?ikursuste seeria olema otsaga Pärnus. Siis Tartus, Tallinnas, Kärdlas ning mujalgi.

Hetkel kuum