Peeter Stamberg • 31. mai 2002 kell 8:11

USA aktsiaturgudel: peamised indeksid lõpetasid eri sundades

USA aktsiaturgudel liideraktsiad sisaldav Dow ja S P 500 indeksid veidi langesid, peamiselt tehnoloogiaettevõtteid sisaldav Nasdaq lõpetas plussis.

Liideraktsiate langusele aitas kaasa kasvav pinge India ja Pakistani vahel, mis nõrgendas ka dollarit. Tehnoloogiaettevõtete tõusu taga oli nn odavalt ostmine.

Kasvavad pinged India ja Pakistani vahel peletab investoreid aktsiaturgudelt eemale, sest nad ei soovi ebakindlas olukorras positsioone võtta.

Dow Jonesi tööstuslik keskmine <GR#US.^DJI> langes 0,11%, 9911,69 punktini, Nasdaq <GR#US.^IXIC> tõusis 0,53%, 1631,92 punktini ja laiem S P 500 <GR#US.^SPC> langes 0,28%, 1064,66 punktini.

Käive oli eile tagasihoidlik. Nasdaqil vahetas omaniku 1,56 mld aktsiat ja New Yorgi börsil 1,24 mld aktsiat.

New Yorgi börsil oli aktiivseim telekommunikatsiooniettevõtte AT T <GR#US.T> aktsia. Aktiivsuse taga oli see, et allikad, kes asjaga kursis on ütlesid, et USA suuruselt esimene kaugekõnede ja kaabeltelevisiooni kompanii plaanib 2 mld dollarilist väärtpaberite pakkumist järgmisel nädalal. Aktsia langes 0,33% võrra 11,97 dollarile. Kompanii keeldus pakkumise aega ja suurust kommenteerimast.

Langemas olid ka lennukompaniide aktsiad pärast seda kui Credit Suisse First Bostoni analüütik kärpis enamuse USA suuremate lennukompaniide kasumiprognoose.

Hetkel kuum