Peeter Stamberg • 3. juuni 2002 kell 11:03

Põhjala börsidel: aktiivsus Suurbritannia pühade tõttu madal

Põhjala börsidel on tänasel rahulikul kauplemispäeval Nokia aktsia miinuses, kuid liikumas ülespoole, Ericssoniga kaubeldakse plusspoolel.

Madala kauplemisaktiivsuse põhjuseks Põhjala börsidel on see, et Euroopa rahanduskeskuses Londonis on turud täna ja homme pühade tõttu suletud. Täna peetakse Suurbritannias ja Iirimaal kevadpüha ja homme on Suurbritannias püha seoses kuninganna troonile asumise juubeliga.

Oma jälje kauplemisaktiivsusse jätab ka jalgpalli MM.

Võrreldes reedese sulgemishinnaga kaubeldakse Helsingis Nokia <GR#US.NOK> aktsiaga miinuses, kuid kõrgematel tasemetel võrreldes Nokia ADR sulgemishinadega USA aktsiaturgudel. Nokia aktsia on kella 12.30ks 0,46 protsendi võrra miinuses, olles peatunud 15,23 eurol. USAs sulgus Nokia ADR eurosse panduna 14,87 eurol.

?Nokia kohta ei ole uusi halbu uudiseid, mis juba aktsia hinda sisse pole arvestatud,? ütles üks maakler uudisteagentuurile Reuters.

Nokia aktsia on alates käibehoiatuse andmist aprillis kukkunud üle 36 protsendi. Turgudel on kardetud, et Nokia võib anda uue käibehoiatuse 11. juunil toimuval kvartalite vahelisel majanduskokkuvõttel. Möödunud reedel oli Nokia aktsiale esimene tõusu päev pärast 11 kauplemispäeva järjest kestnud langust.

Ericssoni aktsia <GR#US.ERICY> on Stockholmi börsil kerkinud 2,29 protsendi võrra 22,30 Rootsi kroonile.

Ericssoni aktsia hinda toetab möödunud nädala teade selle kohta, et ettevõtte otsustas luua komitee, mis peaks tegelema A- ja B-seeria aktsiate häälte erinevuste vähendamiseks. Praegu on A-seeria aktsiatel üks hääl, B-seeria aktsiatel aga vaid 1/1000 häält. Analüütikute sõnul on häälte vahe vähendamine positiivne ja toetab plaanitud aktsiate emissiooni.

Hetkel kuum