6. juuni 2002 kell 13:17

Tarbijakaitse hinnangul on RRA Reisidel makseraskused

Viimasel ajal on laekunud klientidelt mitmeid kaebusi OÜ RRA Reisid suhtes, seetõttu peab tarbijakaitseamet firmat makseraskustesse sattunuks.

Tarbijakaitseameti peaspetsialist-jurist Katrin Malm ütles Postimees OnlineŽile, et tänase seisuga on amet saanud viis kaebust nõuetega RRA Reisid vastu ettemakstud, kuid ära jäänud reiside raha tagasi saamiseks.

Näiteks on Malmi sõnul ühe nõude suurus 34.000 krooni ning teise nõudega taotleb neli inimest 12.000 krooni tagasimaksmist.

'Kuid firma ei ole vaatamata korduvatele lubadusetele ja esitatud maksegraafikutele klientidele raha tagasi maksnud,' ütles Malm ja lisas, et vaid kaks inimest on ameti sekkumisel raha tagasi saanud.

'Tarbijakaitse on seisukohal, et firma on makseraskustes, kuna kohustusi klientide ees ja esitatud maksegraafikuid ei ole täidetud ning probleeme näib üha juurde tulevat,' märkis Malm. Ta lisas, et kaebused firma vastu said alguse umbes aasta alguses.

RRA Reisidel on tasumata ka kuumakseid kindlustusandjale, kelle kindlustusleping on firmale tagatiseks.

Tarbijakaitseamet palub kõigil, kel on nõudeid RRA Reisid vastu, esitada koopia nõuet tõendavast dokumendist Tarbijakaitseametile hiljemalt 10. juuniks.

Nimetatud kuupäevaks ametile edastatud nõuete rahuldamiseks algatatakse menetlus vastavalt turismiseaduses sätestatule. Malm lisas, et see on esmakordne, kui amet sellist menetlust alustab.

Hetkel kuum