Kaja Koovit • 13. juuni 2002 kell 13:41

S&P: investorid peaksid aktsiainvesteeringuid vähendama

Standard Poors?i investeerimiskomitee soovitab investoritel vähendada portfellis aktsiate ja suurendada sularaha osakaalu, edastas AFX.

S P põhjendas soovitust investorite usalduse vähenemisega, põhjustatuna poliitilistest pingetest, ja ettevõtete usaldusväärsuse langusest.

S P soovitab investoritel vähendada aktsiate osakaalu investeerimisportfellis varem soovitatud 60protsendilt 55protsendile ja suurendada sularaha osakaalu 25protsendile varasemalt 20protsendilt.

Võlakirjade osakaal jäi muutumatuks ja neid soovitab S P investeerimisportfelli soetada 20% ulatuses.

'Me ootame selle aasta lõpupoole ja järgmisel aastal olukorra paranemist, seda eeldusel, et ettevõtete kasumid ei osutu prognoositust oluliselt väiksemaks, ' lausus Standard Poor?s Invetsment Services?i vanemstrateeg Sam Stovall.

Lähiajal jäävad aktsiad S P hinnangul jätkuvalt surve alla ning lähenev ajalooliselt vaikne suveperiood üha suurendab seda survet.

S P hoiatas, et investorite usaldus võib edaspidi veelgi väheneda, põhjustatuna uute terrorirünnakute kartusest, võimalikust sõjast Iraagi vastu, India ja Pakistani vahelistest pingetest, segadustest Lähis-Idas ja USA ettevõtete ning Wall Streeti usaldusväärsuse langusest.

Hetkel kuum