Ülar Lauk • 14 juuni 2002

H-alagrupist edasi Jaapan ja Belgia, Venemaa kaotas otsustava kohtumise

H-alagrupi viimastes kohtumistes võitis Jaapan Tuneesia 2:0 ja Belgia Venemaad 3:2.

Tabel: 1. Jaapan 7 (5-2) 2. Belgia 5 (6-5) 3. Venemaa 3 (4-4) 4. Tuneesia 1 (1-5)

1/8-finaalides kohtuvad Jaapan-Türgi ja Brasiilia-Belgia.Jaapanile on see hiilgavaks ?ansiks pääseda veerandfinaali, Brasiilial võib sitke Belgiaga tõsiseid raskusi tekkida.

Jaapani kasuks lõid Tuneesiale väravad 48.minutil 30aastane Cerezo Osaka poolkaitsja Hiroaki Morishima ja 75.minutil 25aastane Parma klubi poolkaitsja Hidetoshi Nakata.

Belgia väravad tulid mängu algul 7.minutil, kui Liege Standardi 30aastane poolkaitsja Johan Walem lõi karistuslöögist 1:0, 78.minutil 23aastane Genk"i ründaja nurgalöögi järel peaga Wesley Sonck ja 82.minutil karistusala joone tagant 33aastane Schalke 04 ründaja Marc Wilmots (MM turniiril juba 3.värav).

Venemaa kasuks lõid väravad Moskva Spartaki ründajad - 52.minutil 28aastane Vladimir Best?astnõhh ja 88.minutil 18aastane Dmitri Sõt?ov.