Peeter Raidla • 17. juuni 2002 kell 13:32

Kohus tunnistas Hans H Luigega seotud reklaamifirma maksupettuse tõestatuks

Tallinna ringkonnakohus tunnistas põhjendatuks maksuameti ettekirjutuse reklaamifirmale Media House ja koos sellega ka 0,5 miljoni kroonise nõude.

Vaidlusalused tehingud leidsid aset aastail 1997-1998 ning maksuamet jõudis neile jälile Diveci kontori läbiotsimisel leitud dokumentide põhjal.

Võetud paberitest ilmnes, et Media House oli kandnud Mauritiusel registreeritud firma Cornfort Ltd arvele enam kui 100 000 USA dollarit ehk ligi 1,5 miljonit krooni mitmesuguste konsultatsiooniteenuste eest. Media HouseŽi juhtide poolt antud seletuste kohaselt olid need teenused seisnenud Valgevene reklaami- ja meediaturu analüüsis, et valmistada ette firma sisenemist sealsele reklaamiturule.

Cornfordi arvelt Hansapangas liikus raha edasi firma All Star Marketing LLC arvele, mille aadressiks oli pangaarve avamisel märgitud Media HouseŽi omanikfirma AGE Com toonase juhatuse liikme Priit Heinsalu kodune aadress. Lisaks Heinsalule oli All Stari konto kasutamise õigus ka Ain Tähistel, kes raha kordamööda välja võtsid.

All Stari arvelduskontolt tehti ka mitmeid ülekandeid AGE Comi ketti kuuluvate reklaamifirmade nõukogu liikmetele. AGE Comi suurim aktsionär on meediaärimees Hans H Luik.

Maksuamet tõlgendas neid makseid kui tulu, millelt oli tulumaks jäetud tasumata, ning nõudis selle tagantjärele sisse.

Media House oli eelmise aasta andmete põhjal suuruselt teine meediaagentuur, ettevõtte meediakäive oli ligi 55 mln krooni. Käibe kasv võrreldes 2000 aastaga oli 6%.

Hetkel kuum