Virkko Lepassalu • 18. juuni 2002 kell 10:39

Isamaaliit kutsub üles EL asjus poliitilist nõukoda moodustama

Isamaaliit kutsub välisministrit üles moodustama poliitilist nõukoda Euroopa Liidu laienemisläbirääkimiste edukaks lõpuleviimiseks.

Isamaaliidu saadikurühm arutas täna Eesti välispoliitilise arengu suundi ja olukorda, selgus erakonna pressiteatest. Isamaaliit peab vajalikuks, et kõik need poliitikud, kellel on välispoliitilist kogemust ja sidemeid Euroopas, rakendaksid neid praegusel hetkel Eesti huvides ja teeksid seda ühiselt ja ühendatud jõuga.

Mart Laar meenutas 1997. a, mil küsimus oli selles, kas Eesti pääseb Euroopa Liidu laienemisläbirääkimiste esimesse ringi. Tollane Mart Siimanni valitsus suutis mobiliseerida selle ülesande saavutamiseks kõik poliitilised jõud, kaasa arvatud opositsiooni, mistõttu eesmärk saavutati.

Ekspeaminister Mart Laar võttis täna riigikogus toimunud välispoliitika arutelul sõna saadikurühma nimel. Mart Laar väljendas rahulolu, et kaksikliidu valitsus on vastavalt lubadustele üritanud säilitada Eesti välispoliitilist kurssi, seades peamisteks eesmärkideks liitumise Euroopa Liidu ja NATOga.

Hetkel kuum