Viktoria Korpan • 19. juuni 2002 kell 8:51

Eesti firmad maksavad arveid Leedu firmadest kolm korda kiiremini

Eesti firmade keskmine maksehilinemine on kolm korda väiksem Leedu firmadest ja kaks korda Läti firmadest.

Kui Eestis 2001 aastal 52% klientidest ei maksnud ettevõtetele arveid tähtaegselt, siis 2002 on see vähenenud 44%-le. Keskmine maksehilinemine on langenud 8 päevale. Lätis hilinetakse keskmiselt 15 päevaga ja Leedus 30 päevaga, selgub üleeuroopalise krediidiinfofirma Creditreformi ja Krediidiinfo ASi koostöös valminud uuringust Baltimaade ettevõtete krediidipoliitika kohta.

Eesti firmadest on klientide maksekommetega rahul 84%, Lätis ja Leedus ollakse rahul vaid vastavalt 45% ja 47%, teatas Krediidiinfo.

Võrreldes 2001. ja 2002. aasta uuringu tulemusi on Eesti ettevõtete keskmine maksetähtaeg pikenenud ühe päeva võrra, olles nüüd 15 päeva, mis on endiselt Euroopa lühim. Lätis ja Leedus on päevade arvuks vastavalt 19 ja 18.

Krediidiinfo AS on 1993. aastal Eesti pankade poolt asutatud ettevõte, kelle põhitegevusalaks on majandus- ja finantsinfo kogumine, töötlemine ja vahendamine. Tänaseks on Krediidiinfo kujunenud Baltimaade suurimaks krediidiinfofirmaks, kelle tooteid ja teenuseid kasutatakse valdavalt klientide ja äripartnerite tausta uurimise ning kontrollimise eesmärgil, et vähendada võimalikke krediidikaotusi ja ära hoida halbu investeeringuid.

Hetkel kuum