Kaja Koovit • 25. juuni 2002 kell 9:40

France Telecom võib võla vähendamiseks aktsiaid müüa

Kuigi France Telecom kinnitab, et ei plaani aktsionäridelt lisaraha küsida, peab ta seda tegema, kui tahab võlakoormat vähendada.

Uudisteagentuur Bloomberg kirjutas, et reitinguagentuur Moody?s Investors Service langetas France Telecomi võlareitingut kahe astme võrra tasemele Baa3 ning märkis, et võib võlakirjade reitingu langetada rämpsvõlakirja tasemele.

Reitinguagentuur avaldas muret, et ettevõte ei suuda oma kohustusi vähendada.

Ettevõtte võlakoorem on 60,7 miljardit eurot ehk 949,8 mld krooni.

Reitingu kärpimine võib tähendada, et ettevõte võib alustada nn. õiguste müüki ehk odavama hinnaga aktsiate müüki juba olemasolevatele investoritele.

See samm võimaldas konkurentidel Hollandi Royal KPNil ja Suurbritannia BT Groupil laenukoormust vähendada. Mõlemad konkurendid on ka juhtkonna välja vahetanud.

'France Telecom peab õiguste emissiooni korraldama, see on ainus viis investeerimiskõlbulikuks jääda,' lausus Petercam Asset Managementi fikseeritud tulususega instrumentidesse investeeriva fondi juht Johnny de Buysscher.

55% ulatuses Prantsuse riigile kuuluv France Telecom on selle aasta alguses öelnud, et ei soovi aktsionäridelt lisaraha, sama väidet kinnitati ka eile.

Hetkel kuum