26. juuni 2002 kell 8:08

Börsiülevaade: Euroopa nõrk, Eesti vaikne

Euroopa aktsiaturgudelt oodatakse negatiivset avanemist, Tallinn on tavapäraselt liikunud pigem vastupidises suunas Euroopa turgudele.

USA aktsiaturu eilne suur langus kandus Aasiasse, kus Jaapani aktsiaturg kukkus enam kui 4 protsenti. Lõuna-Korea turg langes enam kui 7 protsendi võrra ning Taiwani aktsiaturg ligi 4 protsendi võrra.

Euroopa aktsiaturgudelt oodatakse samuti langust. Dollar oli liikumise suunaga solidaarne USA aktsiaturuga ning kukkus krooni suhtes allapoole 15,8 krooni taset.

Eesti aktsiaturg oli eile väheaktiivne. Telekomi <GR#EE.ETL> käibest andis suurema osa vaid üks suurtehing 80 000 aktsiaga 72,76 kroonil. Aktsia sulgus muutmatult 72,29 kroonil.

Kokku ulatus eilne päeva börsi päevakäive vaid napilt üle 15 mln krooni. Raske on oodata ka suuremat aktiivsust tänaselt päevalt.

Vähelikviidne Kalevi aktsia <GR#EE.KALEV> katkestas viimase aja järsu tõusu eile 13,5 protsendilise langusega 38 000 kroonise käibe juures. Võimalik, et selle aktsia vastu huvi väheneb või muutub olematuks.

Hetkel kuum