Peeter Stamberg • 28. juuni 2002 kell 8:18

USA aktsiaturgudel: tugevad majandusnäitajad ületasid raamatupidamishirmude mõju

Eile USA aktsiaturgudel aktsiate hinnad kerkisid, sest tugevate majandusandmete mõju ületas WorldComi raamatupidamistrikkidega seotud mured.

Esimese kvartali USA majanduskasvu lõplik näitaja oli oodatust parem ja investorid asusid ostma viimastel nädalatel tugevalt kukkunud aktsiaid (paljud aktsiad on kukkunud mitmete aastate madalaimale tasemele).

Dow Jonesi tööstuslik keskmine <GR#US.^DJI> tõusis neljapäeval 1,64%, 9269,92 punktini, peamiselt tehnoloogiaettevõtteid sisaldav Nasdaq <GR#US.^IXIC> kerkis 2,09%, 1459,20 punktini ja laiem S P 500 indeksi <GR#US.^SPC> väärtus kerkis 1,76%, 990,64 punktini.

Tehnoloogiasektori aktsiaid aitas kergitada pooljuhid. Pooljuhtide tõusule aitas kaasa kogu grupi reitingu tõstmine investeerimispanga Lehman Brothersi poolt. Pooljuhte toetas ka Bear Stearnsi ütlus, et nad usuvad, et pooljuhtide sektor on ülemüüdud. Philadelphia pooljuhtide indeks kerkis eile veidi üle 3%.

USA majandus kasvas esimeses kvartalis 6,1% võra, mida oli enam kui varasemad prognoosid. Majanduskasvu toetasid oodatust parem tarbimine ja investeerimine.

Positiivseid meeleolusid lisas ka see, et inimeste arv, kes töötuabiraha saamiseks registreerusid langes möödunud nädalal, mis andis kinnitust majanduse mõõdukast taastumisest.

Esimestel kauplemistundidel levisid kuuldused , et probleeme raamatupidamisega on ka autogigant General Motorsil <GR#US.GM>. Põhjust selleks andis see, et kauplemine autotootja aktsiaga oli peatatud. Peatamise põhjuseks oli aga kauplemisiga seotud probleemid. Kompanii ise lükkas igasugused kuuldused raamatupidamisprobleemide kohta tagasi. GM aktsia langes eile ligi 3%.

Hetkel kuum