Ülo Toomsalu • 3. juuli 2002 kell 8:16

PM: Rahanappus ähvardab Eestis lõpetada 20 kiirabi töö

Kiirabi juhtkonna kinnitusel tuleb loobuda vähemalt 20 brigaadist, kui kärbitakse sotsiaalministeeriumi tuleva aasta eelarvet viiendiku võrra.

Kuu aega tagasi alanud järgmise aasta riigieelarve läbirääkimistel nõuab rahandusministeerium, et sotsiaalministeerium vähendaks oma järgmiseks aastaks kavandatud kogukulusid kuni 20% ehk ligi 2,6 miljardit krooni, kirjutab Postimees.

Ettepanek sisaldab ka kiirabile kuluva raha kärpimist ligi 77 miljoni krooni võrra.

Sotsiaalministeerium leiab, et kuna tal pole võimalik loobuda seaduses kehtestatud ja üha suurenevatest kulutustest - pensionidest ja sotsiaaltoetustest -, on nad sunnitud kulusid tahes-tahtmata kokku hoidma peamiselt tervishoiu vallas.

Erakorralisele arstiabile lubab rahandusministeeriumi esialgne eelarveplaan 115 miljonit krooni. Kiirabijuhtide sõnul vajaksid 87 üle-eestilist brigaadi 192 miljonit krooni.

Tervishoiuameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Heidi Gili sõnul pole rahandusministeeriumi ettekirjutusega võimalik kõiki kiirabibrigaade enam töös hoida.

?See on ehk julm väide, aga selline on reaalsus - etteantud rahaga toime ei tule ja mina julgen küll prognoosida, et paarkümmend brigaadi tuleb sulgeda,? nentis Gil. Tema kinnitusel ei ole kiirabiteenuse rahastamise puhul võimalik bluffida ja suuremat summat küsida, sest kulutused on kõik üles loetavad.

Hetkel kuum