Kadi Heinsalu • 5. juuli 2002 kell 8:38

Leedu rikkaim aktsionär juhib ja omab juustutehast

Leedu rikkaima aktsionäri, juustutehase tegevjuhi ja ühe omaniku Antanas Trumpa aktsiapaki väärtus on 122 miljonit krooni.

Võrreldes Eesti aktsionäride TOPiga, mis Äripäevas ilmus sel nädalal, on Leedu rikkama aktsionäri portfelli väärtus üle kahe korra väiksem.

Eesti eraisikutest aktsionäride TOPi juhib mitmendat aastat ehitusfirma omanik Toomas Annus praegu 272 mln kr aktsiaportfelliga.

Äripäeva Leedu sõsarlehe Verslo ziniose koostatud leedu rikkaimate aktsionäride loetelu juhib juustutehase Rokiskio Suris tegevdirektor Antanas Trumpa, kellele kuuluva oma ettevõtte 21,32protsendiline aktsiapakk on väärt 122 miljonit krooni. Selle aluseks on Rokiskio Surise aktsia Vilniuse börsil märtsi lõpu seisuga.

Tööstusgrupi SBA 50,5% aktsiate omanik Arunas Martinkevicius on teisel kohal. Talle kuuluvate SBA ja trikotaa?itehase Utenos Trikotazhas aktsia väärtus on 115,8 miljonit krooni.

Kolmandal kohal on Leedu rahvusliku ringhäälingu tegevjuht Valentinas Milaknis, kelle kuuluva IT-firma Alna 59,3protsendilise aktsiapaki väärtus on 104,9 miljonit krooni.

Neljandal kohal on lämmastikväetisetootja Lifosa juhatuse esimees Danas Tvarijonavicius, kelle 26,11protsendilise aktsiapaki väärtus on 57,9 miljonit krooni.

Piimakombinaadi Zematijos Pienas tegevdirektori ja põhiaktsionäri Algirdas Pazemeckase 26,4% aktsiate väärtus on 50 miljonit krooni.

Vaata ka artiklit Eesti aktsionäride TOPist <#siit=http://www.aripaev.ee/2191/uud_uudidx_219106.html>.

Uudis BBNist, selle tõlkis Tõnis Arnover.

Hetkel kuum