Ülo Toomsalu • 9. juuli 2002 kell 8:01

EPL: Järva-Jaani bussiühendus seisab juba kuid ministeeriumi otsuse taga

Kahel tuhandel Järva-Jaani elanikul puudub juba ligi neli kuud bussiühendus Tallinnaga.

Teede- ja sideministeeriumi liinilubade komisjon pole selle aja jooksul suutnud koguneda ja vaadata läbi bussifirma H-liinid esitatud liiniloataotlust, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Loomulikult on kahju, et pole saanud kokku tulla,? ütles teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Kuldar Väärsi.

Tema sõnul pole komisjon kokku tulnud ega otsustanud bussifirmale Tallinna?Aegviidu?Järva-Jaani?Koeru liinil inimeste vedamiseks liiniloa andmist seetõttu, et üks liige oli haige ja teine viibis eemal.

Kuni otsustamiseni soovitab Väärsi sõita Järva-Jaani inimestel Tallinna läbi Paide. Ta avaldas lootust, et komisjon lähiajal siiski koguneb. Veel aasta algul käis Tallinna ja Järva-Jaani vahet kaks bussi päevas.

?Üks ministeeriumi ametnik küsis: ah et saate liiniloa ja arvategi, et buss jääb käima?? ütles Järva-Jaani vallavanem Olev Peetris, kirjeldades ministeeriumis valitsevat suhtumist. ?Pole nende asi prognoosida. Nemad peaksid bussifirma nõuetele vastamisel ainult loa andma.?

Aleviku päevakeskuse juhataja Leili Saadoja sõnul käivad paljudel lapsed Tallinnas koolis või elavad seal. Vallavalitsuse andmetel käib alevikust Tallinnas koolis umbes 30 õpilast. Lisaks käivad vallavanema sõnul paljud Järva-Jaani elanikud iga päev Tallinnas tööl.

Järva-Jaanit läbivat bussiliini taotleva firma H-liinid nõukogu esimees Toomas Saag on Maalehele öelnud, et firma oli pärast taotluse esitamist aprillis valmis liini teenindama, kuid praegu töötavad liinile planeeritud bussijuhid juba mujal ja liiniloa saamisel tuleks hakata uusi juhte otsima. Ta avaldas kahtlust, et loaga venitamine võib olla tahtlik.

Hetkel kuum