Ülo Toomsalu • 11. juuli 2002 kell 8:24

PM: Vabaduse puiestee tuleb liiklejatele turvaline

Septembris Tallinnas Nõmmel valmiva Vabaduse puiestee eeliseks peavad nii tee-ehitajad kui ka linnaametnikud liiklejate suuremat turvalisust.

Kõik ristmikud on fooridega reguleeritud, rajatakse vasakpöördetaskud ning tehakse ka korralikud jalakäijate ülekäigurajad. Varem üsna ähmane tänavavalgustus uuendatakse ning kahekordistatakse, foorid seatakse töötama rohelisse lainesse, kirjutab Postimees.

Nõmme linnaosa vanem Urmas Paet rõhutas, et uueneva magistraali kohalt kaovad liaanidena risti-rästi üle tee siuglevad kaablid ja servadest külateele omased puupostid. Kõik kommunikatsioonid viiakse tee alla ning erinevalt mullusest ei unustata valmis ehitada ühtki sade- ega reovete äravoolu.

Mõnevõrra muudab Nõmmel väljakujunenud liiklusskeemi see, et pärast remonti mööda Vabaduse puiesteed südalinna poolt tulles kõigilt ristmikelt enam vasakpööret teha ei saa. Näiteks saab vasakule pöörata Laulu tänavast, pärast seda aga tuleb vahele jätta seitse tänavat ning järgmine vasakpööre on võimalik alles Rännaku puiesteele.

Paeti sõnul ei tohiks see tekitada segadust ega pikendada kellegi koduteed. Juhid saavad Vabaduse puiesteelt eramukvartaleid läbivatesse kõrvaltänavatesse pöörata juba varem, nad peavad lihtsalt leidma enesele sobiva igapäevase teekonna.

Paeti sõnul tingib vasakpöörete vähendamise tee laiuse piir, mis ei luba kõikjale taskuid ehitada. Mõlemas suunas kulgevat kaht sõidurida ei taheta aga liikluse sujuvuse huvides pööret ootavate autodega ummistada.

Hetkel kuum