11. juuli 2002 kell 11:45

Põhjala börsid: USA turgude jäine hingus ulatub ka Läänemere rannikule

Põhjala börsid alustasid täna kauplemist taas langusega, sest raamatupidamisskandaalidest tingitud madalseis USA turgudel kandub ka siia regiooni.

Nokia aktsia hind alustas täna Helsingi börsil 6,4 protsendilise kukkumisega 13,55 euroni, kuid keskpäevaks on põhjanaabrite mobiiltelefonide tootja veidi kosunud. Praegu kaubeldakse Nokia aktsiaga 14,1-14,2 euro tasemel.

Rootsi Ericsson, mis alustas samuti miinuses, on nüüdseks 1,27 protsendiga plussis, ehk aktsia maksab 16,00 Rootsi krooni.

Euroopa Komisjoni poolt antud roheline tuli Telia ja Sonera ühinemiseks pole ettevõtete aktsiatele positiivset tõuget andnud. Sonera aktsia hind on langenud 2,27 protsenti 3,87 euroni. Telia aktsia on odavnenud 3,14 protsenti 27,70 Rootsi kroonini.

Telia juulist ametisse asunud uus juht Anders Igel tunnistas uudisteagentuurile Dow Jones, et vaatamata sellele, et ta on liitumistehingu toimumise suhtes kindel, on ühinemises mõningast ebakindlust tekitanud Soome seadus, mis võib sundida Teliat lisaks aktsiavahetusele pakkuma Sonera aktsionäridele ka sularaha.

Hetkel kuum