11. juuli 2002 kell 8:54

Telia ja Sonera ühinemine püsib graafikus

ELi eilne otsus lubada Rootsi Telia ja Soome Sonera ühinemist jätab jõusse senise ajagraafiku, mille järgi liit saaks teoks septembriks.

?Euroopa Liidu esitatud tingimused ei takista firmade ühendamist. Esialgne pakkumine on endiselt jõus,? ütles Telia kontserni juht Anders Igel. Sama kinnitas Sonera juht Harri Koponen.

Telia ja Sonera teatasid ühinemisplaanidest märtsis. Kokkuleppe järgi saavad Telia aktsionärid uues firmas 64% ning Sonera aktsionärid 36%. Ühendfirma juhiks saab Anders Igel ning peakontor hakkab asuma Stockholmis. Soome riigile, kelle käes on 53% Sonera aktsiatest, hakkab ühendfirmas kuuluma 19%. Suuruselt jääb uus Telia-Sonera Euroopa mastaabis keskmiste hulka ? firma käive on ca 9 miljardit eurot ning töötajate arv 30 000.

25. juulil avalikustavad Telia ja Sonera oma kvartalitulemused, mille järel avalikustab Telia oma täpsustatud pakkumise. 14 päeva jooksul läheb prospekt aktsionäridele kinnitamiseks. Liitumise tingimuseks on, et selle kinnitaks 90% aktsionäridest. Iga Sonera aktsia on väärt 1,5144 Telia aktsiat.

Ühinemise väljakuulutamisest on kummagi firma aktsiad kukkunud umbes 30%, mis võib tähendada, et Telial tuleb Soome seaduste järgi täiendada oma aktsiavahetusena plaanitud pakkumist sularahaga.

Hetkel kuum