Kaja Koovit • 11. juuli 2002 kell 10:37

Telia juht: aktsia hinnalangus on Soneraga ühinemises tekitanud ebakindlust

Telia uus juht Anders Igel tõdes, et aktsia hinnalangus ja Soome ülevõtmisreeglid on Telia ja Sonera ühinemises tekitanud mõningast ebakindlust.

Telia juulist ametisse asunud uus juht Anders Igel tunnistas uudisteagentuurile Dow Jones, et vaatamata sellele, et ta on liitumistehingu toimumise suhtes kindel, on ühinemises mõningast ebakindlust tekitanud Soome seadus, mis võib sundida Teliat lisaks aktsiavahetusele pakkuma Sonera aktsionäridele ka sularaha.

Soome seaduste kohaselt peab ülevõtmispakkumise hind põhinema ettevõtte viimase aasta keskmisel aktsiahinnal. Telia aktsia järsk langus viimastel kuudel on suurendanud riski, et Telia peab tehingu õnnestumiseks maksma märkimisväärse summa rahas, mis aga analüütikute sõnutsi suurendab omakorda tõenäosust, et Telia võib tehingust loobuda või otsida võimalusi tingimuste muutmiseks.

Igel sõnas, et Rootsi firmal ei ole kavas Sonera ülevõtmispakkumise tingimuste muutmise osas läbirääkimisi pidada.

Dow Jonesile antud intervjuus lausus Igel, et Soome seaduste mõju tehingule on raske ennustada. Küsimusele, kas lisaraha maksmise vajadus võib tehingut ähvardada, vastas Igel: 'Ma ei saa seda riski täielikult välistada, see on olemas.'

Samas lisas Igel, et on veendunud, et tehing suudetakse lõpule viia.

'Kõik inimesed tahavad, et see tehing õnnestuks,' lausus Igel pidades silmas kahe ettevõtte töötajaid, aktsionäre ja ka analüütikuid.

Hetkel kuum