Ülar Lauk • 30. juuli 2002 kell 9:47

Itaalia kohus arestis 2,3 mld dollari eest Argentina riigi vara

Argentina välis-võlausaldajad said kaaluka argumendi selleks, et riik hakkaks tegelema võlgade restruktureerimisega, kirjutab Vedomosti.

Rooma kohus rahuldas 10 Itaalia kreeditori hagi, kel oli kokku 1,5 mld dollari eest Argentina riigi võlakirju ning pani aresti alla 2,3 mld dollari ulatuses Argentina aktivaid riigis.

Itaalia kohtu otsus on esimene juhus pärast maksejõuetuse väljakuulutamist pool aastat tagasi, kui välisriik otsustas külmutada Argentina aktivad.

See puudutab Itaalia territooriumil olevat Argentina valitsusele kuuluvat kinnisvara ja teisi aktivaid. Lisaks katkestatakse Itaalia poolsed väljamaksed Argentinale, mida teostatakse läbi rahvusvaheliste finantsasutuste nagu IMF.

Kohtuotsus peaks ärgitama Argentinat alustama läbirääkimisi 142 mld dollari suuruse võla restruktureerimiseks.

Argentina advokaat Gaston Bilder juriidilisest firmast Alfaro Abogados ütles Reutersile, et Argentina saatkonnal on muidugi diplomaatiline immuniteet, kuid Argentina riigipanga Banco Nation osakond või presidendilennuk, mis maabus Itaalia territooriumil, võidakse ära võtta.

Itaalia Pangaassotsiatsiooni hinnanguil on umbes 250 000 itaallase käes Argentina riigi võlakirju 11 mld dollari ulatuses.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2002/07/30-41-03.html>

Hetkel kuum