7. august 2002 kell 8:10

PM: Kaksikliit teeb ministritest valimistel peibutuspardid

Lõviosa ministreid jätkab tänavu Eestis kohalikel valimistel kujunenud praktikat, et valitsusliikmed küll kandideerivad, kuid volikogudesse ei lähe.

Siiski on loobuja tänavu peaminister Siim Kallas, kes kolme aasta eest rahandusministrina kogus koduvalla Viimsi volikogusse pürgides Reformierakonna nimekirja lõpukohalt 138 häält.

Reformierakonna peasekretär Eero Tohver ütles, et kui oleks tema otsustada, kandideeriksid sügisvalimistel erakonna kõik juhtpoliitikud. Tohveri sõnul ei sea end seekord valimistel üles ka tartlasest Riigikogu esimees Toomas Savi.

Keskerakonna ministrite rühma juht majandusminister Liina Tõnisson ütles: «Kui kandideerin, siis Tallinnas ja tõenäoliselt Kristiine linnaosas.»

Justiitsminister Märt Rask möönis, et talle pole kandideerimine kuigi sümpaatne, ent meeskonnavaim paneb teda osalema. Suurt vaimustust ei näita üles ka välisminister Kristiina Ojuland.

Seadus ei luba ministritel kohalikku volikokku kuuluda ning parlament kaotas mullu ka nende senise võimaluse taastada töölt lahkudes oma saadikuvolitused kohalikus volikogus.

Tänavu 20. oktoobrini kehtiv vana kord näeb ette, et volikogusse pääsenud ministri volinikuvolitused peatusid ajutiselt ning näiteks pärast valitsuse vahetust võib eksminister taastada õigused volinikuna.

Hetkel kuum