Ülar Lauk • 7. august 2002 kell 10:22

Vene kehtiv pankrotiseadus lubab omandada ettevõtteid võileivahinnaga

Eile levitas Venemaa presidendi Vladimir Putini pressiteenistus ametlikku informatsiooni uuele pankrotiseadusele pandud vetost.

Ametlik põhjus - seaduse ettevalmistamisel teiseks lugemiseks tehti palju uusi parandusettepanekuid ning seaduse kallal on vaja teha veel täiendavat tööd, kirjutas Kommersant.

Pankrotiseadus, mille ümber keesid kired Riigiduumas peaaegu pool aastat, peab muutma pankrotiprotseduuri omandi ümberjagamise vahendist normaalseks majandusmehhanismiks võlausaldajate ja võlgnike vaheliste suhete klaarimiseks.

Põhilises osas see õnnestus: ilma võlgniku teadmata ei saa enam pankrotiprotseduuri alustada, võlgnik saab igal ajal võimaluse võlgade tasumiseks ning pankrotiprotseduuri peatamiseks, pankrotimenetlust juhtiv isik määratakse võlgnike ja kreeditoride kokkuleppe tulemusel (seni nimetati pankrotihaldur võlausaldajate poolt).

Kokkuvõttes on uue seaduseversiooni järgi peaaegu võimatu lihtsalt kokku osta meeldima hakanud ettevõtte võlad (need on praktiliselt kõigil) ja pankrotiprotseduuri abil omandada see võileivahinnaga.

<#Kommersant=http://www.kommersant.ru/archive/archive-material.html?docId=335480>

Hetkel kuum