9. august 2002 kell 12:52

Börsiülevaade: Tallinn börs tõusid aktsiad kolmandat päeva järjest

Teisipäeval oma viimase poolaasta põhja ära katsunud Tallinna börsil jätkus täna juba kolmandat päeva väärtpaberite mõõdukas hinnatõus.

Veel nädala alguses päevasiseselt 62,5 krooni peal liikunud Eesti Telekomi aktsia oli täna aktiivseim ning tublim, kerkides 1,9% 66,97 krooni tasemele(4,28 eurot).

Võib arvata, et mõningane rahunemine ja tõus välisturgudel on suutnud möödunud nädalal müügisurvet tekitanud välisinvestorid Eestist eemale hoida ning kohalikud on hakanud aktsiaid toetama.

Märkimisväärselt liikusid ülespoole ka Hansapanga aktsia hinnanoteeringud.

Teisipäeval korra läbi 175 krooni kukkunud aktsia liikus täna esimeste minutitega juba 190 krooni vahetusse lähedusse, andis aga päeva peale siiski järele ning lõpetas nädala 183,85 kroonil (11,75 eurol).

Kuigi protsentuaalselt tähendas see vaid 0,1% tõusu, tõusid aktsia hinnanoteeringud päeva jooksul 2,5 krooni võrra.

Hommikul toetas emotsionaalselt sel aastal 65% tõusnud Merko Ehtituse aktsiat Leedusse ehitatav 7,6 ha kaubanduskeskus.

Analüütikute hinnasihtide tasemel kaubeldav aktsia sulgus täna 71,04 kroonil (4,54 eurol) ehk 2,3% kõrgemal kui päev varem.

Täna leiti julgust tõsta ülespoole ka Klementi aktsia hinnanoteeringuid.

Kuigi juba alates kolmapäevast ostetud aktsiaid ei osale aktsiakapitali vähendamises, suhtega nelja aktsia eest üks, kergitati alles täna aktsia ostunoteering 5-6 krooni pealt 13,3 krooni peale.

Hetkel kuum