Ülo Toomsalu • 12. august 2002 kell 6:00

EPL: Septembrist jalakäija trahv kuni 3000 krooni

1. septembrist kehtima hakkav karistusseadustik tõstab vales kohas teed ületanud jalakäija trahvi kuni 3000 kroonini.

?Politsei trahvis mind 180 krooniga ja hoiatas, et järgmisest kuust läheb jalakäija trahv kuni 3000 kroonini,? rääkis neljapäeval Kosmose kino juures valesti teed ületanud Ülle (43).

Sügisest kriminaalkoodeksit ja haldusõigusrikkumiste seadustikku asendav karistusseadustik muudab eksinud jalakäijate karistused senisest oluliselt karmimaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kõige rohkem hämmastab mind see, et inimeste miinumpalk on ainult 1800 krooni ja karistussumma kolm tuhat krooni,? imestas trahvi saanud Ülle.

?Uue karistusseadusega muutub väga suur osa karistuse regulatsioonist üldse. Loomulikult muutub ka jalakäijaid karistav osa,? ütles Tartu politsei pressiesindaja Rehema.

Esimesest septembrist kehtima hakkava seaduse järgi ei ole määratud trahvi alampiiri ning politseinik määrab selle vastavalt juhtumi kaalukusastmele.

?Loomulikult ei tehta kolme tuhande krooni suurust trahvi ainult selle eest, kui inimene ületab Vabaduse väljakul teed valesti. Nii suure trahvi määrab ikkagi politseinik juhul, kui jalakäija on põhjustanud näiteks liikusohtliku olukorra,? rääkis Rehema.

Hetkel kuum