Heidit Kaio • 13. august 2002 kell 7:32

Eurosport lõpetas lepingu Starmaniga

Eurosport lõpetas ühepoolselt litsentsilepingu AS-ga Starman, põhjuseks on pikaajaline valeandmete esitamine Starmani poolt.

Eurosport lõpetas litsentsilepingu AS-ga Starman 9. augustil. Põhjuseks pikaajaline lepingutingimuste rikkumine, mis seisnes valeandmete esitamises programmi tootjale.

Lõpliku otsuse lepingu lõpetamise kohta tegi Eurosport pärast seda, kui Starman keeldus esitamast andmeid sõltumatule audiitorile.

'Usaldus Starmani vastu on täielikult kadunud. Mingeid läbirääkimisi ei alustata enne kui audit lõpule viidud ja Starmani tegelik Eurospordi vaatjate arv selge', ütles Jüri Tiits, Eurospordi esindaja Eestis.

'Võimalik, et Starmani kliendid hakkavad millalgi üldse Eurosporti taas nägema hakkavad, kuid kahjuks mitte niipea', lisas Tiits.

Starmani Eurospordi edastusõiguste kadumisega jääb Euroopa vaadatuimast telekanalist ilma osa Eesti kaabel-TV vaatajatest. Lisaks sellele jäävad Eurospordi pildita mitmed Tallinna hotellid nagu Olümpia, Park Hotel, Central jt, kokku ligi tuhat hotellituba.

Kui Starman siiski jätkab Eurospordi programmi illegaalset taasedastamist, siis on see ainult päevade küsimus. Asi on antud menetlemiseks ka Kultuuriministeeriumile ja vajadusel kasutatakse politsei abi. Fakt on see, et leping on lõpetatud ja Starman Eurosporti näidata ei tohi.

Suurtest kaabel-TV operaatoritest omab Eurospordi taasedastusõigusi ainult Tele2, kes kõik lepingulised kohustused Eurospordi ees korrektselt täitnud.

Hetkel kuum