Heidit Kaio • 13. august 2002 kell 8:55

Starman on Eurospordi käitumise üle nördinud

Kaabeltelevisiooni- ja internetifirma Starman ei ole saanud telekanali Eurosport esindajatelt siiani ametlikku teadet lepingu lõpetamise kohta.

Starman teatas pressiteate vahendusel, et on nördinud kanali esindaja laimavate avalduste üle.

?Oleme korrektselt täitnud Eurospordiga sõlmitud lepingut ning taoliste avalduste taga saab vaid olla soov avalikku survet kasutades Starmanile uusi ning märkimisväärselt kulukamaid lepingutingimusi peale suruda,? ütles Starmani juhatuse liige Indrek Kuivallik.

Kuivallik kinnitas, et Starman oli valmis esitama kõik lepingus nõutud andmed Eurospordi volitatud audiitorile. Eurospordi täiendavad nõudmised andmete osas olid tehniliselt teostamatud, ei vastanud pooltevahelisele lepingule ning olid Starmani hinnangul selgelt ajendatud ühepoolsest soovist kehtivat lepingut lõpetada.

Eurosport ei paku Kuivalliku sõnul juba mõnda aega sellise kvaliteediga programmi, mida ootaks telekanalilt, kes oma programmi eest nõuab selgelt suuremat tasu kui teised programmitootjad. ?Paljud suure publikuhuviga tippvõistlused, nagu näiteks Vormel 1 ja jalgpalli-MM, on kanalil jäänud kajastamata ning teised meie poolt pakutavad kanalid suudavad spordisõprade nõudmisi tänaseks paremini rahuldada,? ütles Kuivallik.

Starman on Eesti Kaabellevi Liidu andmetel Eesti suurim kaabeltelevisioonifirma. Starman Internet on Starmani ja investeerimispanga LHV poolt juhitava fondi NEV ühisfirma, mis pakub Starmani kaabellevi võrgu baasil interaktiivseid andmeside teenuseid ning on tänaseks kasvanud Eesti suurimaks kaabelmodemtehnoloogial põhineva kiire interneti püsiühenduse pakkujaks.

Hetkel kuum