Ülo Toomsalu • 14. august 2002 kell 6:15

Põhjarannik: Narva linna külje all lõõmab metsatulekahju

Narva linna külje all lõõmab mitmendat päeva metsatulekahju, mis oli eile õhtuks levinud viiekümne hektari suurusele alale.

Pühapäeva õhtul Kõrgesoos süttinud metsa ja turbapinnase tulekahju on selle suve suurim põleng Ida-Virumaal, kirjutab Põhjarannik.

Narva linna külje all, Balti elektrijaama juures paiknevas kohati metsaga kaetud soos põles eile õhtul umbes viiekümne hektari suurune ala ning päästeteenistus saatis kustutustöödele lisajõude Jõhvi ja Tartu päästekompaniidest.

Ida-Viru päästeteenistuse asedirektor Sergei Aleksandrov ütles, et tule kustutamiseks kulub veel mitu päeva. Kiirelt levivast tulekahjust sai päästeteenistus esimese teate pühapäeva õhtul, kuid esmalt ei suutnud tuletõrjujad põlengukohta leida.

?Veidi pärast esimest helistamist teatasid metskonna töötajad, et põleb juba terve hektar metsaalust,? rääkis Aleksandrov. ?Kümme minutit pärast esimest teadet helistasid metskonna töötajad taas ning teatasid, et põleb juba kümme hektarit.?

Järgmise kümne minuti jooksul oli tule võimuses juba viisteist hektarit. ?See pole ka ime,? märkis Aleksandrov. ?Kuivas turbas levib tuli keskmiselt sada meetrit tunnis.?

Kui tulekahju alguses põles vaid noorendik ning segamets, siis eile päevaks olid leekides ka suured puud. Kustutustöid raskendab asjaolu, et põlengukoht asub veevõtukohast kaugel.

Hetkel kuum