15. august 2002 kell 10:53

Põhjala börsid tõusevad, Ericsson ujub aga vastuvoolu

Põhjala börsid on täna korralikult tõusma hakanud, kuid on enda kõrvalt hüljanud Ericssoni, kelle märkimisõigustega täna esimest päeva kaubelda saab.

Ericssoni aktsionärid, kes saavad täna esimest päeva oma firma märkimisõigustega kaubelda ja aktsiaid märkida, on hakanud neid müüma.

Kuni 3. septembrini kaubeldav Ericssoni aktsia märkimisõigus alustas päeva 2,20 SEKil kuid vajus peagi 6%, tasemeni 2,07 SEKi.

30 mld SEKi (50,7 mld krooni) suurune Ericssoni aktsiate uusemissioon on korraldatud ettevõtte võlakoorma vähendamiseks ja restruktueerimise finantseerimiseks.

Ettevõtte aktsia maksis 12:45 Stockholmi börsil 5,40 SEKi ehk 8,5% vähem kui eile.

?Kuigi kauplemisaktiivsus on madal müüvad Ericssoni investorid oma märkimisõigusi,? ütles uudisteagentuurile Reuters üks Rootsi maakler.

Nokia seevastu on täna heastanud eilsed kaotused ning tõusnud kella 12:45ks 5,4%, tasemeni 13,05 euroni.

Lisaks Ericssonile on täna olnud üks väheseid kukkujaid ka tehnoloogiakonsultatsioonifirma WM-Dada, mis teatas loodetud II kvartali kasumi asemel kahjumist ning morjendas investoreid oma nigela 2002. aasta väljavaatega.

Aktsia maksis 12:45 Stockholmis 10,90 SEKi ehk 18,1% vähem kui eile õhtul.

Turuväärtuselt maailma suurim moekaubanduskett H M oli samaks ajaks tõusnud 4,3%, tasemeni 170,00 SEKi teatades, et ta käive kasvas juulis võrreldes möödunud aasta taguse perioodiga 18%. See oli jaemüügiketi jaoks juba kolmas järjestikune kuu, mil ta müük näitas vähemalt 10%st tõusu.

?See oli väljapaistev tulemus. Ja need on olnud just suvekuud, mis tavaliselt ei ole nii head,? ütles üks analüütik.

?See on sügise eel hea märk ja näitab nende tohutut tugevust. Ma arvan, et me näeme ettevõtte suurt kasvu ka järgemisel aastal ja suuremat fokuseerimist ka oma müügi arenadamisele, ? lisas ta.

Hetkel kuum