Ülo Toomsalu • 15. august 2002 kell 6:59

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Indrek Tarand vaidlustab suure tõenäosusega kohtus valitsuse otsuse enda välisministeeriumi kantsleri kohalt vabastamise kohta, hagi esitamiseks on Tarandil jäänud nädal aega.

Eesti riik koolitab kolme aasta jooksul sadu teiste riikide kõrgeid ametnikke, kes tahavad oma maal luua meie e-valitsuse süsteemi.

Eesti Raudtee vaikis ööl vastu laupäeva Lääne-Virumaal Kabala lähistel toimunud rongiintsidendist, jättes sellest nõuetevastaselt raudteeametile teatamata.

Esmaspäeva õhtul süttis põlema Lagedi prügimägi, teisipäeva õhtul jõudis linna kohale gaasihaisu meenutav ving.

Postimees:

Tallinna külje all Lagedil neljandat päeva möllav prügimäepõleng on ärgitanud sadu linnaelanikke häirekeskuse telefone pommitama, et nõuda vastust, miks on pealinn kattunud sudu- ja suitsuvinega.

Valitsus otsustas eileõhtusel nõupidamisel pakkuda Venemaale abi Peipsi teisel kaldal möllavate rabapõlengute kustutamiseks, siseminister Ain Seppiku kinnitusel pakub Eesti Venemaale päästetöödel abi esmakordselt.

Kuigi AS Eesti Raudtee opereerib iga päev registreerimata USA päritolu veduritega, mis on ohtlikud nii inimestele kui loodusele, tunnistas raudteeamet, et nemad ei saa teha muud kui ettekirjutusi ja trahvi halduseõigusrikkumise eest.

Juristid ja liiklusspetsialistid peavad eile Tallinna linnavalitsuse poolt heaks kiidetud autode sundteisaldamise kava juriidiliselt nõrgaks ja ebaloogiliseks sammuks, mille ainus eesmärk on töös hoida linna rahamasinat.

SL Õhtuleht:

?Pole siiani sellest üle saanud. Kui sellele mõtlen, võtab seest õõnsaks,? ohkab Kabala jaamakorraldaja Natalja Golkova, kes laupäeva ja pühapäeva vahelisel ööl Eesti Raudtee kihutava rongi magama jäänud juhid üles karjus ja katastroofi ära hoidis.

Pärnu Postimees:

Bussijaamade opereerimisega tegelev OÜ Taisto Pakivedu tegi Pärnu linnavalitsusele ettepaneku anda nende hallata Pärnu maaliinide bussijaama territoorium, linnavara komisjon vastas eitavalt, sest territoorium on riigimaa.

Sakala:

Tallinna Piimatööstus taotleb konkurentsiametilt nõusolekut tehingule, millega ta omandab kontrolli Meieri Tootmise ja teiste samasse omandigruppi kuuluvate firmade üle.

Hetkel kuum