Peeter Stamberg • 29. august 2002 kell 13:13

Börsiülevaade: Saku võib saada suure trahvi

Saku Õlletehase müügidirektor ja juhatuse liige müüs aktsiad reegleid rikkudes ja Saku Õlletehast võib oodata suur trahv.

Äripäeva andmetel müügidirektor börsi noteerimiskomisjonilt luba aktsiate müügiks ei küsinud. Börs tehingut ei kommenteerinud.

Eile tulid ilmsiks tehingud Saku Õlletehase aktsiatega juhatuse liikmete poolt. Müügidirektori Jüri Jänense poolt tehtud müük juuli kuu alguses sattus aga perioodi, kus tehingute tegemine oli aktsiaga keelatud. Nimelt näeb börsireglement ette, et noteeritud ettevõtete juhatuse liikmed ei või teha tehinguid perioodil üks nädal enne aruandeperioodi lõppu kuni aruandeavalikustamisele järgnevale päevale. Tootmisdirektor ja juhatuse liige müüs aga aktsiaid 3. juulil ehk keelatud ajal.

Reglemendi rikkumise eest on börsi noteerimiskomisjonil õigus teha emitendile hoiatus või nõuda leppetrahvi tasumist iga rikkumise päeva eest. Kuna müük toimus 5. juulil ja sellest on tänaseks möödunud 56 päeva. Trahvi suurused on praeguse rikkumise eest 1000 kuni 500 000 krooni, seega teoreetiliselt võib Saku Õlletehast oodata 56 000 kuni 28 mln kroonine trahv (tänase seisuga).

Saku Õlletehase aktsia langes täna 2,20%, 62,74 kroonile, käivet kogunes 1,47 mln krooni.

Kokku tehti börsil 103 tehingut kogukäibega 11,775 mln krooni.

Hetkel kuum