Ülo Toomsalu • 29. august 2002 kell 6:09

EPL: Savisaart ärritas kultuuriministri valimine

Edgar Savisaar peab lubamatuks, et peaminister Siim Kallas jättis Keskerakonnaga kooskõlastamata Margus Allikmaa nimetamise kultuuriministriks.

?Reformierakond pole meid informeerinud uuest ministrikandidaadist ega ka kavatsusest esitada Ignar Fjuk riigikontrolöri ametikohale. See on muidugi kahetsusväärne, kui me peame neid asju tagantjärele ajalehest lugema, aga nii see paraku on,? ütles Savisaar. Koalitsiooninõukogu esimehe sõnul peavad mõlemad pooled ilmselt rohkem tähelepanu pöörama infovahetusele ja seisukohtade kooskõlastamisele, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kultuuriministri portfell kuulub koalitsioonileppe kohaselt Reformierakonnale.

Reformierakonna aseesimehe Meelis Atoneni sõnul pole Savisaarel solvumiseks põhjust. ?Siin pole tegu koalitsioonipartneri ignoreerimise, vaid avatusega,? ütles Atonen. ?Loogika on selles, et me ei saa oma ministrikandidaadist informeerida enne lõplikku otsust, mis tuli tänasel (eilsel) juhatuse koosolekul. Ajakirjanikud ootasid infot ja said selle kohe kätte.?

Erinevalt Reformierakonnast pole Keskerakonnal esialgu oma kandidaati riigikontrolli etteotsa. Savisaare väitel pole ta veel mõelnud selle üle, kas uus riigikontrolör peaks pärinema poliitilistest ringkondades või väljastpoolt. Võimalikud on mõlemad variandid, lisas ta.

Hetkel kuum