Ülar Lauk • 29. august 2002 kell 15:21

Olümpiafoorumil tülid raha pärast

Rahvusvahelise Olümpiakomitee ROK täitevkomitee foorumil Lausanne"s ei suutnud spordiföderatsioonid leida kompromissi rahaküsimusetes.

Küsimuse all oli suveolümpiamängude korraldamisest saadavate tulude jaotamine. ROK lähtub printsiibist, et suuremad ja tähtsamad föderatsioonid saavad rohkem kui nö vähemtähtsad.

Näiteks kergejõustik (IAAF) sai ametlikult Sidney 2000 OM järel 17,6 mln dollarit, purjetamine alla 1 mln dollari.

Ajalehe Kommersant teatel oldi juba lähedal kompromissile, kuni lõpuks võttis sõna IAAFi president, senegallane Lamine Diack. Ta teatas, et lisaks 17,6 mln dollarile said kergejõustiklased olümpia solidaarsusfondist 6 mln dollarit ning soovib kergejõustikule eraldatava summa suurendamist veel 4 mln dollari võrra - Ateena olümpialt seega kokku 27,6 mln dollarit.

Purjespordiföderatsiooni ISAF presidendi Paul Hendersoni sõnul ei saanud pärast sellist avaldust mingist kompromissist enam juttugi olla.

Nüüd tuleb alustuseks välja selgitada, kui palju on erinevad föderatsioonid tegelikult ROKilt raha saanud ning seejärel novembris toimuval erakorralisel kongressil taas rahajagamine käsile võtta.

<#Kommersant=http://www.kommersant.ru/archive/archive-material.html?docId=338489>

Hetkel kuum