30. august 2002 kell 6:56

Leedu majanduskasvu üks põhjus on eksport SRÜsse

Leedu on vaatamata euro tugevnemisele suutnud edukalt kasvatada eksporti SRÜsse kompenseerides ELi poolse nõudluse nõrkuse, teatas Hansabank Markets

Leedus on kiiresti tugevnemas sisenõudlus, kus nii investeeringud kui ka tarbimine on kasvamas. Hansabank Marketsi hinnangul jätkuvad nimetatud positiivsed protsessid ka järgnevatel aastatel, kusjuures ELi majanduse taastumine kindlustab Leedule vähemalt 5,5protsendise majanduskasvu ka tuleval aastal.

Üle mitme aasta on Leedu avaliku sektori eelarveseis tugev, valitsuse majanduspoliitika usaldusväärsus on selgete tegevusplaanide ja nende eduka täitmise tõttu oluliselt kasvanud. Siiski ei usu Hansabank Markets, et Leedul õnnestub eelarve puudujääki kiiresti vähendada.

Hinnatõus, mis hetkel on enam kui tagasihoidlik, peaks hakkama 2002. aasta II poolaastal nii administratiivsete tegurite kui ka välisnõudluse survel taas tugevnema.

Kuigi sisenõudluse kasv toetab importi ja seega ka jooksevkonto puudujäägi kasvu, ei prognoosi Hansabank Markets eratarbimise madala taseme tõttu selle väga kiiret paisumist lähiajal.

Hetkel kuum