Raimo Ülavere • 2. september 2002 kell 7:49

Tallinna Küte likvideerib Lasnamäel boilerjaamu

Tallinna Küte on asunud Lasnamäel boilerijaamu likvideerima, mille tulemusena paraneb soojusvarustus ning alaneb soojuse hind elanikele.

29.augustil likvideeriti esimene boilerijaam, mis varustas soojusega maju aadressidel Punane 19, 23, 25 ja 27, teatas ettevõte.

Boilerijaama likvideerimisel ehitatakse vanamoodne 4-toru süsteem ümber 2-toru süsteemiks. Boilerijaama kaotamisel lähevad majad sõltuvalt ühendusviisilt üle sõltumatule, mis tähendab, et neisse paigaldatakse täisautomaatsed soojussõlmed.

Täna alustatakse soojusvõrgu ehitamist, mis võimaldab likvideerida Kiive tänav 5 asuva boilerijaama. Selle boilerijaama likvideerimine võimaldab parandada soojusvarustust seitsmes majas.

Sel sügisel likvideeritakse ka Maardus Kellamäe ja Ringi tänava maju varustav boilerijaam ning Lasnamäe ja Pallasti tänava boilerijaamad.

Boilerijaamade kaotamisel on takistuseks, et tarbijad pole jõudnud oma majadesse paigaldada täisautomaatseid soojussõlmi. 'Ühe boilerijaama taha on ühendatud mitu maja, kui üks neist majadest otsustab uut sõlme mitte paigaldada, siis ei saa vana boilerijaama likvideerida,' ütles Tallinna Kütte inspektor-konsultant Aleksander Sinski.

Lasnamäel on kokku 32 boilerijaama, mis varustavad soojusega umbes 2/3 Lasnamäest. Boilerijaamad asuvad Pae, Laagna, Mustakivi ja Seli piirkonnas.

Hetkel kuum