2. september 2002 kell 8:47

Uute autode müük langes Jaapanis juba kolmandat kuud järjest.

Uute autode müük langes Jaapanis augustikuus juba kolmandat järjestikkust kuud, peamiselt riigi suurima autotootja Toyota müügitulemuste tõttu.

Jaapani suuruselt kolmanda autotootja Nissan Motor Co müüs augustis 8,5 protsenti rohkem sõidukeid kui aasta tagasi.

Kokku kahanes sõidukite müük Jaapani automüüjate assotsiatsiooni ja Jaapani minisõidukite assotsiatsiooni andmetel 0,6 protsenti. Uudisteagentuuri Reuters teadete kohaselt pole number sesoonselt korrigeeritud ning võib olla mõnevõrra ebatäpne, sest selle aasta augustis oli üks tööpäev vähem kui möödunud aastal.

Kuid siiski näitab number Jaapani autode nõrka müüki, sest sisetarbimine on palkade languse ja tööpuuduse kasvamise tõttu . Ehkki analüütikud ootavad autotootjatele häid kasuminumbreid tänu tugevatele müügitulemustele välisturgudel võib asjaolu, et tarbijad eelistavad minisõidukeid, nende kasumeid kahandada, sest väikesõidukite kasumimarginaal on väiksem.

Teiseks asjaoluks, mis võib autotootjate kasumeid vähendada, on tugev jeen. Jeeni kurss liigub praegu 118,50 jeeni ümber dollari kohta. Autotootjad ootavad, et finantsaasta lõpuks (31. märtsil) on saareriigi valuuta kurss 125 jeeni dollari kohta.

Jaapani suurte autotootjate aktsiate hinnad langesid täna umbes 5 protsenti, kui Nikkei indeks langes samal ajal 1 protsent.

Hetkel kuum