Ülo Toomsalu • 5. september 2002 kell 6:26

EPL: Soomlane eelistab Eesti restorane ja hotelle

Soome hotelli- ja restoraniturgu ähvardab sel aastal tugev pankrotilaine, mis on tingitud nõudluse langusest.

Sellele võib olla kaasa aidanud Eesti turg, mis meelitab Soome siseturiste meile, kirjutas Eesti Päevaleht.

Hotellide ja restoranide liidu tegevdirektor Donald Visnapuu sõnul võib mingi osa Soome siseturismi vähenemisest kirjutada kindlasti Eesti arvele.

?Kas see on nüüd otseselt seotud ka Soome pankrotilainega, on väga raske öelda,? ütles Visnapuu. ?Kindlasti on neid inimesi, kes on leidnud endale Eestis meeldiva külastuskoha ning kasutavad seda mõne Soome koha asemel.?

Visnapuu sõnul on raske hinnata, kas võimalik pankrotilaine Soomes võib mõjuda Eesti turule soodsalt. ?Ma usun, et oleme juba varasematel aastatel võitnud, kuna turistide arv on pidevalt kasvanud.?

Viru Hotelli majutusdirektor Anu Soosaar ütles, et suvel, kui Helsingi hotellid vaevlevad 50-60protsendilise täitumuse käes, ulatub mitme Tallinna hotelli täitumus üle 90 protsendi. Helsingi hotellid on sunnitud hindu alandama ning sooduskampaaniaid korraldama. ?Meie saame samal ajal hinda tõsta, kuna nõudlus on suur,? möönis Soosaar.

Ajaleht Helsingin Sanomat kirjutas eile, et sel aastal ennustatakse Soomes umbes 230 hotellile ning restoranile pankrotti. Selle põhjuseks peetakse vähest nõudlust ning hotellide vähest täitumust.

Hetkel kuum