Ülo Toomsalu • 6. september 2002 kell 6:46

Pärnu PM: Isamaaliit pöörab poliitika kriminaalseks

Neli isamaaliitlast paluvad politseil alustada linnavolikogu esimehe Väino Linde suhtes kriminaalmenetlust.

Üleeile prokuratuurist Pärnu politseiprefektuuri saadetud materjalide põhjal on Linde saanud isamaaliitlaste meelest Pärnu linnalt ebaseaduslikult isikliku auto kasutamise kompensatsiooni, kirjutas Pärnu Postimees.

Kõnealusel teemal on ajakirjanduses juba kevadel mitu artiklit ilmunud. Peale Pärnu Postimehe võttis teema üles Äripäev, kuhu Sulev Alajõe materjalid lähetas.

Poleks uskunud, et poliitika valimiste eel nii veriseks kisub, ütles Linde eile. Alajõe aga eitas politseile saadetud avalduse ajastamist valimiseelsesse perioodi.

?Kui me oleksime rikkumise praegu oma teada jätnud ja alles pärast valimisi välja käinud, oleks samuti öeldud, et tegime seda näiteks sellepärast, et meil valimistel nii või teisiti läks,? selgitas Alajõe.

Pärnu linnavolikogu revisjonikomisjon, kuhu teiste seas kuulub Ain Pajo kui üks avaldusele allakirjutanutest, arutas vaidlusalust küsimust juba tänavu 7. mail. Seal andis linnasekretär Tiina Roht õigusliku hinnangu linnapea Einar Keldri ja Linde vahel sõlmitud tasuta varakasutuse lepingu kohta.

Roht leidis, et Pärnu linnavalitsuse kantselei põhimääruse järgi on kantselei ülesanne ?linnavolikogu ja -valitsuse teenindamine, sealhulgas ametiautode ja isiklike sõiduautode ametisõitudeks kasutamise korraldamine ja sellega kaasnevate kulude hüvitamine?.

Roht kinnitas, et seadus ei näe volikogu esimehele ette mingeid piirmäärasid. ?Linna põhimäärus paneb volikogu esimehele kohustused, nende täitmiseks peavad olema vahendid,? sõnas ta.

Hetkel kuum