Viktoria Korpan • 9. september 2002 kell 11:32

Eesti Väärtpaberikeskus registreeris augustis 134 aktsiaseltsi

Eesti Väärtpaberikeskus (EVK) registreeris augustis 134 aktsiaseltsi.

Kokku oli kuu lõpuks kantud Eesti väärtpaberite keskregistrisse 2037 aktsiaseltsi

ehk ligikaudu 28 protsenti kõigist tegutsevatest seltsidest, teatas EVK.

Ligi kaks kolmandikku kõigist registrisse kantud seltsidest on alla 1,25 miljoni krooni suuruse aktsiakapitaliga firmad, kellele kehtib minimaalne, 250 krooni suurune kvartaalne hooldustasu.

Proportsionaalselt on samal ajal aktiivseimad suured, üle 10 miljoni kroonise aktsiakapitaliga ettevõtted, kellest on registreeritud juba ligi pooled. Seejuures on Jõgevamaa suurtest aktsiaseltsidest registreeritud 100% ning Lääne-Virumaal ja Saaremaal 60%.

Osaühinguid, kellele registreerimine on vabatahtlik, oli augusti lõpuks registrisse kantud 199. Neist 13 esitasid registreerimistaotluse augustis.

EVK ootab registreerimise elavnemist septembri esimestel nädalatel vahetult enne aktsiaseltsidele kehtestatud soodusperioodi lõppu ehk enne 15. septembrit.

Soodusperioodil registreerimistaotluse esitavad aktsiaseltsid on kuni detsembrini vabastatud registri hooldustasust. Seega peavad nad tänavu maksma vaid taotluse menetlustasu ning ühe kuu hooldustasu.

Taotluse menetlustasu on oktoobri lõpuni 500 krooni. Novembris tõuseb see 1000 kroonile ja detsembris 2000 kroonile.

Infot aktsiate ning osade registreerimise protsessi ja soodustuste kohta saab EVK <#koduleheküljelt=http://www.hex.ee>. Samas on väljatrükiks kättesaadav avalduse blankett.

Hetkel kuum