Viktoria Korpan • 9. september 2002 kell 14:59

Tapal algab kaevude puhastus nädala pärast

Nõukogude ajal Tapa sõjaväelennuväljal maha valatud ja nädal tagasi kaevudesse kerkinud lennukikütust hakatakse välja pumpama nädala aja pärast.

'Tänaseks päevaks on selgunud vajaminev summa ja loodame, et järgmise nädala alguses saame väljapumpamisega alustada,? ütles Tapa linnapea Kuno Rooba, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Kõigepealt pumbatakse petrooleumiga põhjavesi välja Piiri tänava piirkonna kaevudest, kus reostus on kõige suurem, seejärel lennuvälja piirkonnast. Vahepeal tuleb Rooba sõnul teha paus, et petrooleum koguneks.

Keskkonnakaitse juhtivinspektor Toomas Liidja sõnul lootis ta, et töid alustatakse selle nädala alguses.

?Ilm võib ju muutuda, reostus edasi liikuda. Kui nii puhtalt ikka tuleb, peaks kiiremini tegutsema,? ütles Liidja. Ühes Tapa kaevus on petrooleumi osakaal kaevuvees umbes 50 protsenti.

Samas ütles Liidja, et ta ei kutsunud esmasel ülevaatusel päästeametit välja pumpama, sest selliseks tööks on vaja litsenseeritud firmat.

?Oskamatu tegutsemise korral võib kiire tegutsemine hoopis kahju tuua,? märkis Liidja.

Linnapea Kuno Rooba sõnul läheb reostuse likvideerimise projekt maksma umbes pool miljonit krooni, mis üritatakse saada Keskonnakaitse investeeringute keskusest. Töid hakkab teostama Maves, mis omab sel alal 9-aastast kogemust.

?Loodame saada Tapa lõpuks puhtamaks, kui ta kunagi varem on olnud,? lausus Rooba.

Hetkel kuum