10. september 2002 kell 7:33

Ford loodab III kvartalis kasumisse jõuda

Autotootja Ford teates eile, et loodab III kvartalis teenida väikest tegevuskasumit, kirjutas uudisteagentuur Dow Jones.

Analüütikute sõnul näitab see seda, et Ford <GR#US.F> on saavutanud kulude kokkuhoiu osas edu.

Ettevõtte oli eelnevalt teatanud, et ta jääb kvartali lõikes kahjumisse. Analüüsikeskus Thomson First Calli andmeil ootasid analüütikud Fordile eelnevalt 10 sendist kvartalikahjumit aktsia kohta, mis on tingitud ka autotootjate hooajalisest madalseisust.

Ettevõtte ei andnud esmaspäeval eriti informatsiooni oma III kvartali väljavaadete kohta kuid ütles, et ta näitab tasakaalukalt arengut, liikudes möödunud aasta kahjumist kasumisse.

Ettevalmistatud aruandes märkis ettevõtte juhatuse esimees Bill Ford, et Ford ületas analüütikute ootusi ka I ja II kvartalis.

Credit Suisse First Bostoni analüütik Wendy Needham ütles, et ta ootas autotootjalt III kvartaliks 18 sendist kahjumit aktsia kohta.

Pakkudes, et Ford ei ole oma tootmismahtudes muudatusi teinud on väga tõenäoline, et ettevõtte tulemused on paranenud kulude kokkuhoiu tagajärjel, lisas ta.

Kuna autotootjate laovarud on madalad ja sõidukite müük peaks arenema ka lähitulevikus jõuliselt, siis on Põhja-Ameerika sõiduautode tootjate väljavaade hea. Peale seda on Ford vihjanud, et ta võib IV kvartalis oma tootmismahtusid tõsta, teatas Needham.

Peale uudise teatamist on Fordi aktsia järelkauplemises kerkinud 8,8%, tasemeni 11,01 dollarit.

Hetkel kuum